تعمیر و نصب جک پارکینگ

نصب و تعمیر انواع برند های جک پارکینگی

نصب چک پارکینگ با قیمت ارزان در تهران و کشور

تعمیر جک پارکینگی و نصب جک پارکینگ درب های اتوماتیک در پارکینگ یا لولایی هستند که دو جک بازویی دو لنگه و تک لنگه اند و یا به صورت کشویی هستند. سیستم اتوماتیک این درب ها یا الکترومکانیک است و یا الکترو هیدرولیک. الکترومکانیک عموماً تمامی سیستم های بازار را شامل می‌ شود و عملکرد این سیستم با استفاده از چرخ دنده است و قیمتی مناسب دارد و همچنین هزینه خرید و نصب و تعمیر آن بسیار پایین است.

نصب چک پارکینگی در تهران با قیمت ارزان

اما در سیستم های هیدرولیک از فشار روغن استفاده می شود و اصطکاک ندارد این نوع جک پارکینگ ها برای مکان هایی که تردد بسیار بالا است مناسب هستند، قیمتی بالا دارد و هزینه نصب و تعمیر آن نیز زیاد است. جک پارکینگ لولایی شامل دو عدد بازو و دو عدد ریموت است، برد مدار فرمان با ترانس و باکس، ۲ عدد چشمی و فلاشر نیز از متعلقات آن می باشند.

تعمیر انواع جک پارکینگی اتوماتیک با هزینه مناسب

جک پارکینگ ریلی دارای ۴ متر شانه فلزی و موتور ریلی و دو عدد ریموت و دو عدد چشمی و فلاشر است البته بعضی از برندها شانه فلزی ندارند. نکاتی که قبل از خرید و نصب جک پارکینگ باید به آن ها توجه شود طول و عرض و اندازه است و اینکه چند متر می باشد، وزن حدودی هر لنگه، مقدار رفت و آمد و اینکه نوع جک متناسب با میزان تردد شما است یا خیر.

تعمیر جک پارکینگ

برخی از جک پارکینگها از کنترل کیفیت خوب و بالایی برخوردارند، برخی جک ها دارای مدار فرمان دو سرعته هستند، ولی تمامی ویژگی یک مدار فرمان با کیفیت بالا را دارند. معمولاً جک پارکینگی باید قدرت کشش بالایی داشته باشند که این مورد هم با توجه به نوع مکان و میزان تردد محاسبه می‌شود.

نحوه نصب جک پارکینگ ساخت ایران

شرکت‌های ایرانی جک پارکینگهای بسیاری ساخته اند که شبیه به جک پارکینگی شرکت‌های خارجی هستند. معمولاً در جک پارکینگها سر موتورهایی که رو به بالا هستند مناسب برای مناطق گرمسیر هستند زیرا گریس آن نیز وارد موتور نمی‌شود. جکهایی که موتورشان افقی است به کنده کاری کمتری برای نصب نیاز دارند.

گونه‌هایی از جک پارکینگی تعداد کارکرد مشخص شده ای در ۲۴ ساعت دارند و در صورت استفاده بیشتر از حد ظرفیت شان را دچار آسیب دیدگی می شوند. جک پارکینگ ها قابلیت توقف در برابر موانع، ترمز گیری، قابلیت ضد آب و گرد و غبار دارند. خرید جک پارکینگی که قطعات و خدمات آن همیشه در دسترس باشد برای خریدار مناسب تر است.

نصب چک پارکینگ در تهران

برخی جکها موتور عمودی دارند و در واقع موتور آنها بالای گیربکس قرار گرفته است. جک پارکینگی مناسب است که کاملاً بی صدا باشد، در برابر رطوبت و گرد و غبار مقاوم باشد و در تمامی شرایط آب و هوایی و جوی قابل نصب باشد. جک پارکینگی که به میکرو سوئیچ مجهز باشد، در تمامی شرایط مانند سرما، گرما، سفتی لولاها و … بسته می‌شود و باز نمی ماند.

ویژگی های جک پارکینگ با کیفیت خوب

تنظیم هوشمند زمان دوم برای بسته شدن بدون صدا، کارکرد اضطراری، فست کلوز، خروجی جداگانه برای قفل برقی. میکروسوئیچ نیز برای تشخیص ابتدا و انتهای درب مناسب است. در برخی جکها با اضافه کردن مدار شارژر باطری، در هنگام قطعی برق هم می‌توان از آن استفاده کرد گاهی اوقات برخی جک ها دارای کاور آلومینیومی هستند که این کاور ظاهر بسیار زیبایی به جک می دهد.

راهنمای آموزش نصب جک پارکینگ

ابتدای جک ها روی ستون در مجاورت با درب و وسط دو لولا نصب می‌شود و انتهای جک ها نیز در جایی که درب چهار چوب داشته باشد نصب می شود. چراغ چشمک زن و آنتن جک هم در بالای چهارچوب نصب می‌شوند. چشم های الکترونیکی نیز در دو نوع قابل نصب است: اگر درب ها رو به داخل ساختمان باز شوند چشم ها باید طوری نصب شوند که باز شدن در مانع دیدن شود.

همچنین اگر بخواهیم چشم ها را بیرون از در نصب کنیم به علت باز شدن درب به سمت داخل چشم ها روبروی هم قرار می‌گیرند. این نوع نصب فیزیکی جک پارکینگ است و اما نصب مکانیکی جک پارکینگ به طوری است که اگر بخواهیم جک ها به درستی کار کنند و طول عمر موتور بیشتر شود باید به جک ها کمترین فشار وارد شود و بیشترین بهره برداری را داشته باشند.

دو نقطه انتخاب محل نصب جک روی دیوار و روی لنگه درب باید هنگام نصب انتخاب شوند. برای این کار باید در کاملاً بسته شود و جک ها کاملا باز باشند. بعد از آن ۵۰ سانت از جک ها را به داخل ببرید و تکیه گاه ها را نیز در زبان‌ های ابتدا و انتهایی جک وارد کنید و این در حالی است که جک با سطح افق تراز دارد و در آخر محل تکیه گاه ها را بر روی درب و ستون کناری آن مشخص نمایید. شما باید برای نصب جک پارکینگی خود از متخصصان کمک بگیرید.

نصب جک پارکینگی

اموزش تعمیر جک پارکینگ توسط برترین مهندسین تهرانی

از مهمترین و مورد توجه ترین عوامل در آموزش نصب جک پارکینگ ها تعمیر آن ها است. ممکن است درب پارکینگ شما به هر دلیلی دچار مشکل و آسیب دیدگی شود. مثلاً به موقع باز نشود و یا اینکه به درستی مانند روز اول باز و بسته نشود این اتفاقات امکان دارد هر روزه و یا در هر لحظه برای شما اتفاق بیفتد و شما را آزرده سازد و جک پارکینگ شما نیاز به تعمیر کار پیدا کند.

اگر جک پارکینگ شما به صورت مکرر باز و بسته شود امکان این وجود دارد که قطعات آن دچار مشکل شوند برای تعمیر جک پارکینگ مواردی که در ادامه بیان می‌کنیم را انجام دهید: ابتدا بازو در جک را باز کنی که این کار ابزار مخصوص خود را دارد، چرخ دنده را با ابزار مناسب باز کنید برای اینکار تیغه فلزی را در چاک آخر موتور بگذارید، در ادامه بازوی جک را با ابزار محکم کنید، بلبرینگ ها را از انتهای پوسته بیرون بیاورید، برای جا زدن بلبرینگ، آن را روی محور موتور بگذارید و با ابزار محکم کنید.

از مشکلات عمومی در جک پارکینگ می توان موارد زیر را نام برد: اگر موتور کار نمی کند یک سیم در داخل قطع شده، اگر موتور داغ شده است تور مشکل دارد، اگر موتور صدای بلند ایجاد می‌کند بلبرینگ خشک شده است، اگر موتور درجا کارکرد کلید خلاص کن در بیرون از محور کلیپ خم شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *