تعمیر و نصب راه بند ( راهبند )

نصب راهبند

تعمیر به همراه نصب راهبند با قیمت ارزان در تهران و کشور

نصب راهبند سبب می گردد که کنترل تردد خودرو ها در پارکینگ های عمومی و یا مجتمع های مسکونی به راحتی صورت گیرد. راه بند در واقع وسیله ای برقی و اتوماتیک است که امروزه کار دربان ها را انجام می دهد. این وسلیه در مکان های پر تردد و مهمی که نیاز است رفت و آمد کنترل گردد دارای بیشترین کارایی و عملکرد می باشد. راهبند در بسیاری از مجتمع های مسکونی، کارخانه ها، عوارضی ها، بیمارستان ها، پارکینگ های عمومی و … به کار برده می شود. برای نصب راهبند با قیمت و هزینه مناسب در تهران و کشور میتوانید با مچموعه سنتر در تماس بگیرید تا در اسرع وقت بهترین برند راهبند را با بهترین کیفیت برای شما نصب کنیم.

راه بند

در هنگام نصب راهبند لازم است که به فونداسیون محل توجه گردد از جمله موارد زیر:

  • محل فونداسیون نصب راهبند نباید در مسیر کابل های هوایی، شاخه های درخت، آب و یا باغچه احداث گردد.
  • توجه به ابعاد و ویژگی های فونداسیون محل نصب.
  • قرار گیری محل نصب در نزدیکی اتاق نگهبانی.
  • محل نصب راهبند باید به گونه ای باشد که عابر از پشت راه بند تردد کند نه در قسمت نوک تیز آن. تا میزان صدمه به حداقل ممکن برسد.

تعمیرات راهبند اتوماتیک پارکینگی

راه بند ها نیز همانند جک های پارکینگ و یا هر وسیله ای دیگر به صورت دستی، ریموت دار و اکسس کنترل (اتوماسیون پارکینگ) قابل کنترل هستند. یکی از پر کاربرد ترین مدل برای نصب راهبند نوع اتوماتیک آن می باشد که فرمان باز و بسته شدن برای خودرو ها را به صورت اتومات صادر می کند. این نوع از سیستم ها قابلیت باز و بسته شدن مداوم را با استفاده از فرمان دستگاه کارت خوان، دوربین پلاک خوان، ریموت کنترل و سایر سیستم هایی کنترل تردد را انجام می دهد.

نصب راهبند های اتوماتیک جدید، دارای دوربین مدار بسته هستند که به طور مداوم تمامی پلاک های خودرو و همچنین تصاویر راننده و سرنشینان را ثبت می کنند. وجود این مزیت سبب می گردد که در صورت بروز هر گونه مشکل از طریق این تصاویر می توان مدارک و اسناد لازم را به دست آورد و این امر سبب بالا رفتن ضریب امنیتی هر چه بهتر می گردد.

راه بند های اتوماتیک دارای سیستمی به نام سیستم برخورد هستند که وقتی جسمی در زیر آن قرار می گیرد به خوبی آن را شناسایی می کنند و در پی آن میله به راحتی بالا می رود در نتیجه خودرو و یا جسم مورد نظر می تواند از آن عبور کند.

تعمیر و نصب انواع راهبند در تهران

راه بند ها معمولا از سرعت بالایی برخوردار نیستند و به طور آهسته باز می شوند گرچه می توان سرعت آن ها را تغییر داد اما ممکن است که به موتور آن آسیب برساند. نحوه کارکرد راهبند اتوماتیک با استفاده از جریان برق می باشد و در صورتی که به هر دلیل این جریان قطع گردد وجود باتری و سیستم یو بی اس می تواند برای چندین ساعت عملکرد آن را پوشش دهد. راهبند اتوماتیک علاوه بر ریموت کنترل دارای یک کلید و دکمه در اتاق نگهبانی است که می توان از طریق آن راهبند را روشن و خاموش نمود.

نصب راهبند الکترونیک فروشگاهی پارکینگ

بیشترین کاربرد نصب راهبند را میتوان به استفاده از آن به منظور کنترل تردد و رفت و آمد خودرو ها در پارکینگ اشاره کرد. وجود این راه بند باعث می گردد که علاوه بر کنترل تردد، افراد دیگر نتوانند در محل اختصاصی شما خودروی خود را پارک کنند. در هنگام نصب راهبند پارکینگ لازم است که به نکات زیر توجه نمود:

  • طول بوم راهبند اهرمی
  • میزان ورودی و خروجی در طول شبانه روز (تعداد تردد)
  • سرعت باز شدن راهبند (بازه زمانی)
  • توان و قدرت موتور
  • وجود کلید خلاص کن در هنگام قطعی برق
  • میزان ولتاژی که راه بند ها را تغذیه می کند.

تعمیر انواع راهبند با هزینه مناسب

راه بند ها از نظر کارکرد و نوع سیستم محرکه به دسته های زیر تقسیم می شوند:

الف- راه بند ها بر اساس نوع سیستم محرکه به دو دسته الکترومکانیک و الکتروهیدرولیک تقسیم می شوند. راهبند های الکترومکانیکی دارای عملکردی مکانیکی می باشند که نیروری مورد نیاز خود را از طریق گیربکس و موتور تامین می کنند و این نیرو ایجاد شده با انتقال به شفت متحرک در واقع سبب بالا و پایین شدن بوم راهبند می شوند. نصب راهبند الکتروهیدرولیک هم انرژی مورد نیاز خود را برای پایین و بالا کردن بوم از طریق پمپ روغن و جک هیدرولیکی تامین می کند. راهبند الکتروماتیک در مکان هایی که میزان رفت و آمد پایین است بیشترین کاربرد را دارد این در حالی است که نصب راهبند الکتروهیدرولیک ایده آل ترین نوع انسداد برای مسیر های پر رفت و آمد و پر تردد است.

راه بند ستونی و الکترونیکی پارکینگی

از هر کدام از این راهبند ها با توجه به طول معبر برای رفت و آمد و میزان تردد وسایل نقلیه با توجه به بازه زمانی مشخص می توان استفاده نمود.

ب- راهبند از نظر کارکرد و یا نحوه باز گشایی به دو دسته ستونی و اهرمی تقسیم می شود:

راهبند اهرمی که رایج ترین نوع راهبند به حساب می آید از نظر کارکرد بدین صورت است که یک دکل با ارتفاع یک متری از سطح زمین به صورت قائم نصب می گردد و یک اهرم با طول های مختلف بر اساس نیاز مکان مورد نظر بر روی آن قرار می گیرد. راهبند اهرمی یکی از ارزانترین نوع راهبند ها به شمار می رود.

راهبند ستونی یا بولارد به صورت استوانه هایی است که داخل زمین قرار می گیرد و با خارج شدن از سطح زمین مسیر مورد نظر را مسدود می کند. این نوع از راهبند ها یکی از گرانترین، مقاوم ترین و بی نظیر ترین نوع راهبند های موجود در بازار است.

همان طور که ذکر گردید راهبند اهرمی بیشترین کاربرد را در انسداد معابر پارکینگ ها و سایر مکان ها را دارد، از این رو تعمیر آن در مقایسه با سایر مدل های راهبند نیز بیشتر است.

راه بند بوم راهبند ستونی نواری فروشگاهی

خدمات تعمیرات راهبند بوم دار در تهران

خدمات تعمیر انواع راهبند شامل تعمیر برد، موتور، گیربکس، تعویض برد فرمان و … می باشد. تعمیر راهبند نیاز به تخصص بالایی دارد زیرا با توجه به تنوع تعداد انواع آن ها و نحوه تعمیر جداگانه لازم است که این امر توسط افراد متخصص و مجرب صورت گیرد. از این رو مراکز های گسترده ای در سراسر کشور به ویژه تهران احداث گردیده که خدمات تعمیر راهبند را به بهترین نحو انجام می دهند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *