جک پارکینگ

جک پارکینگ

باز و بسته کردن درب های پارکینگ و مجتمع های بزرگ برای ورود و خروج ماشین ها همیشه یک چالش بوده و هست. با توسعه علوم مکانیک  و الکترونیک ، وسیله ای اتوماتیک به نام جک پارکینگی اتوماتیک طراحی و ساخته شد. این بازوی مکانیکی توسط ریموت کنترل از راه دور کنترل می شود و با عث رفاه و راحتی افراد شده است. این وسیله با اعمال نیروی هیدرولیکی یا الکترونیک باعث باز و بسته شدن درب پارکینگ می شود. از مزایای استفاده از جک پارکینگی میتوان به سهولت باز و بسته شدن درب پارکینگ و عدم خروج از ماشین به خصوص در فصل زمستان و شرایط برفی و بارانی به هنگام ورود و خروج  اشاره کرد. همچنین دیگر خیالتان از بسته شدن درب به هنگام خروج نیز راحت می شود.

جک پارکینگ جک پارکینگی جک پارکینگی اتوماتیک

این جک ها به صورت یک لنگه و دولنگه وجود دارند که بسته به  وزن و ابعاد درب و حتی میزان تردد باید از انواع آن ها استفاده کرد

جک پارکینگی توسط برندهای مختلفی تولید می‌شود. تولیدات هر برند دارای ویژگی های منحصر به خود است. بنابراین پیش از هر چیز باید در مورد نوع جک و برند آن تحقیقات لازم را انجام دهید. جک درب اتوماتیک وسیله‌ای است که یک بار خریداری می‌شود. بنابراین مرغوبیت و اصالت آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

چرا از جک پارکینگ استفاده کنیم؟

استفاده از جک پارکینگی پیش از هر چیز باعث سهولت باز و بسته شدن درب می‌شود. این جک ها به صورت بازویی یا زیر سطحی کار گذاشته می‌شوند. استفاده از این وسیله علاوه بر تأمین امنیت ساختمان، امنیت خودرو و وسایل درون آن را نیز تأمین می‌کند. حتما شما هم خبر های سرقت ماشین زمانی که صاحب آن‌ برای بستن درب پیاده شده است را شنیده اید. اگر درب مورد نظر شما به جک پارکینگی مجهز باشد، نیازی به پیاده شدن از ماشین نخواهید داشت.

استفاده از جک پارکینگ استفاده از جک پارکینگی

در بسیاری از خانه های آپارتمانی درب پارکینگ بین تعداد زیادی از واحدها مشترک است. ممکن است درب از پارکینگ اختصاص یافته به هر واحد فاصله داشته باشد و زمان زیادی برای باز و بسته کردن آن به صورت دستی صرف شود. با استفاده از جک پارکینگی این مشکل حل خواهد شد.

انواع مختلف جک پارکینگ ( جک درب پارکینگ )

در این قسمت انواع مختلف جک پارکینگی را به شما معرفی می‌کنیم. با شناخت انواع آن ها شما می توانید بهترین مدل متناسب با نیاز خود را انتخاب نمایید. جک درب پارکینگ به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند.

انواع جک پارکینگ اانواع جک پارکینگی انواع جک درب پارکینگ

جک پارکینگی هیدرولیکی :

جک پارکینگی هیدرولیکی برای درب هایی با وزن زیاد مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع جک پارکینگی به کمک فشار روغن درب را حرکت می‌دهد. مقاومت آن بسیار زیاد است و استهلاک کمی دارد. هزینه این جک پارکینگی نسبت به نوع دیگر بیشتر است.

جک پارکینگی الکترومکانیکی :

این نوع جک پارکینگی با استفاده از گیربکس کار می‌کند. از این نوع جک پارکینگی برای درب هایی با ابعاد کوچکتر و سبکتر استفاده میشود. بنابراین برای پارکینگ خانه ها انتخاب مناسبی هستند. این جک پارکینگ ها به اندازه نمونه هیدرولیکی پرقدرت و بدون محدودیت نیستند ، اما قیمت کمتری دارند.

– هر دو نمونه از این جک پارکینگ ها از امنیت خوبی برخوردارند. برای اطمینان بیشتر تنها کافی است در کنار آنها از قفل های اتوماتیک‌ نیز استفاده کنید.

ویژگی‌های جک پارکینگ باکیفیت

پیش از هر چیز باید آن  دسته از جک پارکینگ را انتخاب نمایید که با درب پارکینگ شما متناسب باشد. برای این کار باید به فاکتورهایی چون ابعاد و وزن لنگه های درب ، تعداد دفعات باز و بسته شدن درب و بودجه اختصاص یافته برای خرید جک پارکینگ توجه داشته باشید.

– در ادامه مهمترین ویژگی های جک پارکینگی باکیفیت را به شما ارائه داده ایم :

  • زاویه باز شدن درب توسط جک پارکینگی باید به اندازه مورد نیاز شما باشد.
  • جک پارکینگی باید دارای دو سرعت باشد. یعنی در چند ثانیه آخر باز یا بسته شدن درب ، سرعت جک پارکینگ باید کاهش پیدا کند.
  • بهتر است جنس گیربکس های مورد استفاده در جک پارکینگ ها از فلز باشد.
  • ولتاژ مورد نیاز برای جک پارکینگی از دیگر فاکتور هایی است که باید به آن توجه داشته باشید.
  • برخورداری از میکروسوییچ برای ایمنی خودرو ها اهمیت دارد.

همچنین اگر در کنار جک پارکینگی از قفل برقی استفاده شود ، مزیتی است که امنیت ساختمان شما را تأمین می کند. در پایان توصیه میشود خرید جک پارکینگی را از مرکز معتبری انجام دهید یا به همراه فردی متخصص در این زمینه مراجعه نمایید. با این کار از کیفیت محصول خریداری شده اطمینان خواهید داشت.

چیزی پیدا نشد

به نظر می رسد ما می توانیم چیزی را پیدا کنیم که به دنبال آن هستید. شاید جستجو بتواند کمک کند.